ELAN Polska

image002

        Elan to słoweńskie przedsiębiorstwo produkujące sprzęt narciarski, snowboardowy oraz jachty morskie, założone w 1945 roku przez Rudiego Finžgara. Siedziba mieści się w miejscowości Begunje na Gorenjskem w Słowenii. W Polsce firma w dużej mierze kojarzona z sukcesami Adama Małysza, który w latach 1998–2004 skakał na nartach tego producenta, oraz ogólnie z dyscyplinami narciarskimi. Producent współpracuje z wieloma czołowymi zawodnikami narciarskimi, dostarczając im sprzęt.

Po raz kolejny z rzędu, 2017 okazał się pod względem nagród i wyróżnień bardzo owocnym rokiem dla Elana. Jurorzy przyznający prestiżowe nagrody w zakresie technologii i designu byli pod wrażeniem innowacyjności, szaty graficznej, jakości i oryginalnego charakteru produktów słoweńskiej marki. W tym roku Elan ponownie wyróżniony został cenionymi na rynku sportowym nagrodami Red Dot, ISPO oraz kilkoma innymi.

W tym roku Elan ponownie zgarnął jedną z najbardziej cenionych w designerskim świecie nagród – Red Dot Award. Tym razem, w kategorii „High Design Quality”, jury doceniło szatę graficzną nowych nart Elan Ibex 84 Carbon XLT. Tym sposobem w kolekcji Elana pojawiła się kolejna, już jedenasta nagroda Red Dot, którą firma z Begunje zdobyła od 2017 roku.

Równie pomyślne okazały się Międzynarodowe Targi Branżowe Sprzętu i Odzieży Sportowej w Monachium, podczas których Elan nagrodzony został dwoma wyróżnieniami – „ISPO Award Gold Winner” za narty tourowe Ibex 84 Carbon XLT oraz „ISPO Award Winner” dla najwyższej jakości nart SLX Fusion. Słoweńcy zgarnęli również nagrody w Stanach Zjednoczonych – amerykański Ski Magazyn wyróżnił tytułem „Hot Gear” damskie narty Ripstick 102 W oraz narty tourowe Ibex 84 Carbon XLT, podczas gdy portal internetowy pugski.com uhonorował narty SLX Fusion, określając je jako „best in the snow”.

Kolejne pięć nagród otrzymały narty Elana podczas tegorocznych targów w Denver - SIA Snow Show, jednego z największych wydarzeń sportowych w Stanach. „Nagrody potwierdzają najwyższa jakość, innowacyjność i nowoczesny design nart Elana, które zalicza się dziś do jednych z najlepszych w branży narciarskiej”, argumentowało jury.

Słoweńska marka doskonale zaprezentowała się również na ISPO. Nowe narty tourowe Elan Ibex zdobyły wyróżnienie „Gold Winner Award”, jedną z najważniejszych w kategorii. Podsumowując, zdobyte nagrody są doskonałym potwierdzeniem, że jesteśmy w stanie dostarczyć na rynek najwyższej jakości produkty skierowane do wymagającej grupy użytkowników.

Lista nagród, które Elan zgarnął w tym sezonie:

 

image001

Kompleks narciarski SŁOTWINY

 

slotwiny logo

 

        Kompleks Narciarski Słotwiny w Krynicy, zwany potocznie „U Ryby) – ośrodek narciarski położony w Słotwinach, dzielnicy Krynicy-Zdroju, w Beskidzie Sądeckim na wschodnim zboczu Drabiakówki (ok. 896 m n.p.m). Drabiakówka znajduje się na bocznym grzbiecie Pasma Jaworzyny, który w tym miejscu opadając w kierunku Przełęczy Krzyżowej (ok. 770 m) oddziela Słotwiny od osiedla Czarny Potok. Tuż obok Kompleksu Narciarskiego Słotwiny znajduje się Centrum Narciarskie Azoty w Krynicy. Jest to najstarszy ośrodek narciarski w Krynicy-Zdroju. Początkowo działały tu wyciągi orczykowe. W sezonie 2008/2009 ruszył wyciąg krzesełkowy.

Stacja otrzymała wyróżnienie (III miejsce) w plebiscycie „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski 2008/2009 – bezpiecznie i rozważnie” organizowanym przez Gazetę Krakowską w kategorii „Duże stacje narciarskie”.

 

slotwiny

SPORTEUM Klub Tenisowy Narciarski Żeglarski

 

rLogo Sporteum klub narciarski

 

        SPORTEUM Klub Tenisowy Narciarski Żeglarski – Warszawa, woj. mazowieckie. Przedszkole narciarskie, szkółka narciarska i klub narciarski zaprasza na obozy narciarskie (obóz narciarski w kraju i zagranicą – narty Włochy i inne kraje). Klub tenisowy i szkoła tenisa zaprasza na tenis w Warszawie – organizujemy też obozy tenisowe, półkolonie letnie, półkolonie sportowe w Warszawie, Legionowo, Białołęka, Bielany, Nieporęt, Żoliborz.

Działalność klubu rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy to grupa entuzjastów sportu postanowiła wspólnymi siłami zbudować kort tenisowy. Dziś jest nas ponad 1500 klubowiczów 6 całorocznych kortów tenisowych, 2,5 ha parku klubowego, prężnie działające sekcja narciarska, klubowe Jachty w Chorwacji i polskich portach, ponad 30 wyjazdów latem i zimą i wiele, wiele innych…

tenis klub

4 korty o naturalnej nawierzchni z ceglanej, 2 korty o nawierzchni ze sztucznej trawy (certyfikat ITF), profesjonalna ściana tenisowa zbudowana zgodnie z zaleceniami AWF, budynek klubowy, a w nim przytulna recepcja, klubowa restauracja Cafe Tenis z kominkiem, sklep sportowy, punkt testowy oraz serwis, który służy fachową poradą, ceglana chata grillowa z kominkiem, stylowym grillem oraz paleniskiem, boisko do siatkówki plażowej, BabyGYM – centrum rozwoju i zabaw dzieci w wieku 2-5 lat, plac zabaw wraz z basenem dla dzieci, klubowy park, czyli ponad 2 ha zielonej łąki otulonej starymi dębami, sosnami i brzozami oraz wydzielone miejsce pikników i ognisk przy malowniczych ruinach rustykalnej kuchni wymurowanej z polnych kamieni, własne jeziorko z rybkami i górka do zimowych zabaw z sankami, przestronne parkingi

Wszystko jedno ile masz lat! Jesteś młody duchem i kochasz zimę? Zapraszamy do klubu narciarskiego z pokaźnym zastępem snowboardzistów. W klubie znajdziecie: przedszkole narciarskie dla maluchów, szkolę narciarską dla dużych i małych, wyjazdy i obozy narciarskie w Polsce i Alpach, sekcję rekreacyjną dla dzieci szkolącą się na Górce Szczęśliwickiej, sekcję sportową dla dzieci trenującą na Górce Szczęśliwickiej oraz obozach w Polsce i Alpach, startującą w większych i mniejszych zawodach, zawody narciarskie Sporteum Ski Cup dla małych i dużych amatorów i wiele, wiele innych

Zapraszamy do żeglowania na klubowych jachtach na morzu Śródziemnym i polskich jeziorach, dzieci do szkolenia na obozach regatowych, wszystkich do pływania na windsurfingu i kite’cie podczas wypadów na hel. Wszystkie letnie obozy klubowe oprócz tenisa dają możliwość żeglowania lub uprawiania wielu sportów wodnych

narty klub

Będzie nam miło powitać Was w klubie! Zapraszamy.

Sklep AIRBIKE

 

airbike logo